Projekta iniciators
Projekta partneris
Mediju partneris

Portfolio

Mūsu uzņēmēji

dal

No kreisās puses – Dana Narvaiša, Anna Lokomete, Diāna Lapkisa, Liene Šomase, Aleksandrs Morozovs, Rita Riekstiņa.

2015 gada finālisti:

Labās gribas uzņēmējs 2015 – Dana Narvaiša – Iepazīsti bērnu

Dana Narvaiša ir ieguvusi izglītību tūrisma, pedagoģijas, komunikācijas jomās, absolvējusi pedagogu līderības programmu “Iespējamā misija” kā arī ņēmusi dalību trijās starptautiskās izglītības konferencēs. 2015. gadā Dana ieguvusi apbalvojumu “TOYP Latvia” kategorijā “Ieguldījums bērnos. Cilvēktiesības. Miers pasaulē”, 2016. gadā kļuvusi  par vienu TOP 50 skolotājiem “Global Teachers Prize” ietvaros un tagad ir Varkey Teachers Foundation pasaules vēstnese. Viņa nodibinājusi Cēsu Jauno sakumskolu un vada biedrību “Cēsu Jaunā skola”.

Pateicoties Danas bagātīgajai pieredzei tapis projekts “Iepazīsti Bērnu”. Tā ir iespēja vecākiem izprast bērnu gan no psiholoģiskās, gan fizioloģiskās puses, paralēli pašiem mācoties kā sniegt vislabāko atbalstītu tieši savam bērnam. Lielākā daļa organizāciju atbalsta seku mazināšanas iniciatīvas, taču šī sociālā darbība risina cēloņus, kā rezultātā samazinās seku iespējamība un to risināšanas nepieciešamība.

Anna Lokomete un Diāna Lapkisa – LabākKopā

Projekta “LabākKopā” ideja ir palīdzēt sabiedrībā integrēties sākumskolu un vidusskolu skolēniem no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, internātskolām un bērnu namiem. Katrs bērns iegūst savu studentu-mentoru, kurš palīdzēs mācībās un kļūs par draugu, palīdzēs skolēniem noticēt sev, attīstīt savus talantus izmantojot formālas un neformālas mācību metodes.

Liene Šomase – Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošā studija

Liene Šomase ir mūziķe, aktrise un TV raidījumu vadītāja. Liene izveidojusi radošo studiju bērniem, kurā strādā ar pašas izveidotu metodi “Iedvesmošana caur mūziku ar elpošanas pamatinstrumentiem” un īpaši sastādīto metodisko programmu (runas māksla, tēla veidošana, stila kurss, psiholoģiskā deja, mūzikas terapija). Studijā  attīsta un pilnveido bērnus/jauniešus no sociāli jūtīgām grupām par pašpārliecinātām, radošām personībām. Paaugstinot katra indivīda pašapziņu, attīstot talantus kā rezultātā šī sociāli jūtīgā grupa kļūst par pilnvērtīgu sabiedrības daļu.

2014 gada finālisti:

Aleksandrs Morozovs – Young Folks LV

Aleksandrs ir jauniešu līderis organizācijā Young Folks LV. Šī organizācija tika nodibināta 2012. gadā ar mērķi nodrošināt bērniem un jauniešiem telpas, kurās ikviens var nodarboties ar saviem vaļaspriekam, piedalīties interešu izglītības pulciņos un organizēt dažādus pasākumus. Dalībniekiem ir iespēja pašiem plānot un vadīt nodarbības cietiem nolūkā dalīties savās zināšanās, iegūt pieredzi un praktizēties jaunās prasmēs. Aleksandrs palīdz bērniem un pusaudžiem kļūt neatkārīgākiem un drosmīgākiem, viņš palīdz jauniešiem izvēlēties savu nākotnes profesiju organizējot tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem  un  piedāvājot viņiem iespēju izmēģināt dažādus virzienus – fotogrāfiju, gleznošanu u.c.

Rita Riekstiņa – Mājskola

“Mājskola” – Šī ir vieta, kur bērniem satikties ar skolotājiem – “mēs tos esam nosaukuši par zinātājiem, jo ne visi, kas kaut ko zina, ir skolotāji”, apgalvo projekta idejas autore. Mājskolas būtība ir būt pieejamākiem, dot iespēju ikvienam bērnam uzlabot savu zināšanu līmeni, sagatavoties kontroldarbiem, pārbaudes darbiem, izpildīt mājasdarbus vai vienkārši uzzināt vairāk par sev interesējošu tēmu. Nodarbības notiks tiešsaistē, interneta vidē, kas sniedz daudz plusus gan bērniem, gan vecākiem, gan zinātājiem.

Programmas absolventi:

Ina Grasmane – Mīlestības Māja

Mīlestības mājā tiek īstenota inovatīva, Latvijas speciālistu radīta, bērnu apmācīšanas un audzināšanas sistēma “Mīlestības pedagogija” Tās mērķis ir veidot izglītotu un radošu cilvēku, kurš dzīvo un attīstās saskaņā ar savu iekšējo būtību. Mīlestības pedagogijas paspārnē ir dzimis jauns virziens – Mīlestības terapija, kurš ārstē bērnus, ar emocionāliem, attīstības, uzvedības vai mācību traucējumiem, atjaunojot saikni ar viņu patieso Es un viņu radošo potenciālu. Visi bērni, kas iet Mīlestības terapijas grupā, kļūst atvērtāki attiecībās, disciplinētāki, emocionāli veselāki, brīvāki no atkarībām. 70% bērni no traucējuma atveseļojas pilnībā.